🟠Czy znasz swoje wartości?
🟠Czy wiesz, czym kierujesz się w życiu, podejmując decyzje?
🟠Czy wiesz, co jest dla Ciebie naprawdę ważne?
Od tych pytań zaczęliśmy dzisiejsze spotkanie w Starter Radomsko, choć przed nimi była pewna historia o “Prawdziwej wartości pierścionka”, która idealnie wyjaśniał, jak ważne jest znać swoje wartości i swoją wartość.
Dlaczego znajomość wartości jest tak ważna?
Ponieważ wartości są jak drogowskazy, które wskazują drogę do celu. Jeżeli idziesz przez życie bez wyznaczonych wartości, to tak jakby iść górską ścieżką bez określonego celu. Idziesz przed siebie, ale sam do końca nie wiesz w jakim kierunku.
Wskazują one drogę, którą w głębi siebie pragniesz podążać. Uświadamia Ci, co jest dla Ciebie ważne, na czym warto się koncentrować, a co odpuścić pomimo wspaniałej okazji.
To sito stworzone z wartości pozwala odróżnić plew od ziarna.
„Kiedy twoje wartości są dla ciebie jasne, podejmowanie decyzji staje się łatwiejsze”. Roy E. Disney
Paradoks wartości
Często podejmujemy w życiu decyzje, których tak naprawdę wcale nie chcemy podejmować. Wybieramy szkołę o profilu, w którym tak naprawdę wcale nie chcemy się kształcić.
Poświęcamy się i rozwijamy w pracy, której tak naprawdę nie lubimy. Czas wolny spędzamy robiąc coś, co nasz nie cieszy, podczas gdy w głębi duszy pragniemy podróżować. To tylko kilka przykładów wyborów kierowanych brakiem hierarchii wartości w swoim życiu.
„Dobre wartości są jak magnes – przyciągają dobrych ludzi”. John Wooden
Wiem, że wakacje i nie każdy mógł dziś być z nami. Pomysłem, że przygotuje taki wpis na bloga i dodam go w najbliższym czasie. Kto chce skorzystać z takiego ćwiczenia?
A już dziś zapraszam na najbliższy czwartek, gdzie poprowadzę kolejny warsztat tym razem: “Sztuka Zen w życiu i biznesie.

Zostaw komentarz poniżej

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top