90 minut tyle trwa mecz piłki nożnej 45 min jedna połowa i tyle samo czasu lekcja w szkole, na której często trudno było wysiedzieć. Wczoraj podczas Dnia Profilaktyki i Sportu w Publiczna Szkoła Podstawowa w Kodrębie
Trzydziestka ambitnych i otwartych na wiedzę uczniów przez 90 minut niestrudzenie i z uśmiechem poznawała, czym jest i jak wykorzystać metody treningu mentalnego.
Miałem przyjemność przedstawić trening mentalny i jego ćwiczenia. Wizualizacja mindfulness świadomy oddech, wdzięczność, lista marzeń. Okazało się, że można to wykorzystać do pracy w szkole i zainteresować nawet tych, co na lekcjach są “liderami” w rozwalaniu zajęć, a tu byli aktywni i ćwiczyli z grupą pomimo początkowego oporu.
Moje wnioski po kolejnych już zajęciach w szkołach ważne, żeby nie skreślać dzieciaków, często te, które najbardziej przeszkadzają, chcą być po prostu wysłuchane zauważone i warto dać im szansę.
Wspomniałem również o kryzysach, porażkach i jak sobie z nimi radzić. O szukaniu wsparcia na zewnątrz.
I nie obyło się bez biegania, choć ja tym razem w roli spikera, ale za rok biegnę z Wami 🙂
Dziękuję za zaproszenie Justyna Wojnecka. Duży podziw za zaangażowanie i to, z jaką pasją wykonujesz swoją pracę. To był fantastyczny czas i oczywiście polecam się na przyszłość.
Przegrywa się tylko wtedy, gdy człowiek się poddaje — rezygnuje z woli walki, człowieczeństwa albo jednego i drugiego.
Never give up. I z takim motywem kończyliśmy nasze spotkanie.

Zostaw komentarz poniżej

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top