Magiczne Błędne Skały i Szczeliniec Wielki – 10-12.12.2021

Trening Mentalny w górach. Zapraszam!

Zdobywamy Szczeliniec Wielki – najwyższy szczyt Gór Stołowych.

 

🚌⛰❤️🌞 Jedziemy w góry! 🚌⛰❤️🌞

Zapraszam na fantastyczną przygodę na Dolnym Śląsku. W planie wyjazdu: zdobywamy Szczeliniec Wielki – najwyższy szczyt gór stołowych, zwiedzamy Błędne Skały, Kaplicę Czaszek, Park Zdrojowy w Kudowie-Zdroju.

 

DZIEŃ 1, Piątek

Pierwszy dzień zarezerwowany jest na przejazd do miejsca zakwaterowania – Kotliny Kłodzkiej. Jest to obszar, a dokładnie kraina geograficzna, znajdująca się w Sudetach. Jest to miejsce niezwykle urokliwe, gdzie dzika przyroda przeplata się z historią zamków i kościołów. Region ten warto odwiedzać niezależnie od pory roku.

Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 2, Sobota

Po śniadaniu zapraszam na całodzienną wycieczkę na Szczeliniec Wielki (nasza trasa liczyć będzie około 10 km). Następnie grupa odwiedzi Park Zdrojowy w Kudowie-Zdroju, znanym mieście uzdrowiskowym. W parku można się zrelaksować i zaczerpnąć świeżego, zdrowego powietrza wśród bogactwa roślinności. Oczywiście nie można ominąć tu Pijalni Wód Mineralnych i odmówić sobie dawki minerałów. Ostatnim punktem zwiedzania w tym dniu jest Kaplica Czaszek. Jest to kaplica wyłożona 3 tysiącami ludzkich czaszek i kości, co robi niemałe wrażenie. Grobowiec upamiętnia ofiary chorób zakaźnych oraz wojen śląskich. Wybudowanie kaplicy i odpowiednie przygotowanie czaszek zajęło 8 lat. W Europie są jeszcze dwa podobne miejsca, ale w Polsce jest to jedyny taki obiekt. Po powrocie – obiadokolacja, nocleg.

Po kolacji trening mentalny 60 min!!!

 

DZIEŃ 3, Niedziela

Po śniadaniu zapraszam na wycieczkę w zachwycające Błędne Skały w Górach Stołowych Ze względu na wyjątkowość i unikalność tego miejsca, w 1957 roku utworzono tu rezerwat przyrody. Błędne Skały to swoisty labirynt skalny obejmujący grzbiet Skalniaka (915 m n.p.m.), wyrzeźbiony w piaskowcach ciosowych przez wodę i wiatry. Wiele skał zostało tu nazwanych, np. “Skalne Siodło”, “Kurza Stopka”, “Labirynt”, “Tunel” czy “Wielka Sala”. Znajduje się tam również punkt widokowy z platformą o nazwie “Skalne Czasze”, skąd można podziwiać najwyższy szczyt Gór Stołowych – Szczeliniec Wielki. Następnie obiad i powrót do domu.

W Kamieńsku będziemy w niedzielę 12.12. około godz. 20. Na wyjazd nie są potrzebne duże plecaki na drogę.

*W sobotę i niedzielę planowane są poranne treningi biegowe i NW.

 

Cena 680 zł za osobę (koszt liczony dla transportu minimum 18 osób)

Cena zawiera:
– przejazd busem na trasie Kamieńsk – Kudowa-Zdrój – Kamieńsk
– 3 x obiadokolacja
– 2 x śniadanie
– 2 x nocleg  (pokoje 2 i 4-osobowe)
– ubezpieczenie.

 

⚠⚠⚠Zapisy przyjmuję (narazie bez zadatku) do wtorku 30.11.2021!!! Rezerwacja miejsc: SMS pod nr 516 157 686 (w treści góry, imię i nazwisko).

Zostaw komentarz poniżej

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top