90 dni mentalnej drogi do pewności siebie

Czujesz, że strach przejął ogromną część Twojego życia i powstrzymuje Cię przed realizacją Twojego prawdziwego celu?

Czy chcesz pozbyć się tego strachu i mieć niepohamowaną pewność siebie, czytaj dalej ale jeśli wszystko już Ci wychodzi, to odpuść czytanie szkoda Twojego czasu.

 

Jak opanować sztukę odpowiedzialności za swoje życie?

 

Dziś tak wielu z nas nie żyje zgodnie z naszym pełnym potencjałem z powodu strachu przed porażką lub tym, co inni o nas pomyślą/powiedzą. W rzeczywistości jest to jeden z najczęstszych żalów, które większość ludzi ma do siebie, gdy jest na łożu śmierci. Nie zrobiłem tego, bo co ludzie o mnie pomyślą, nie porozmawiałem z, x czy y, bo jak ona/on by zareagowali, nie zmieniłem pracy, bo bałem się, że …. 

A ty co możesz tu jeszcze swojego napisać?

Jakiej wyimaginowanej porażki się obawiasz?  Jaki strach podpowiada Ci, byś nie zrobił pierwszego kroku, bo co ludzie powiedzą i co się stanie, gdy się nie uda?

Jedną rzeczą, którą musisz zrozumieć jest to, że strach zabierze słońce w twoim życiu i zostawi cię z ciemnościami i smutkiem w sobie. Strach będzie Ci towarzyszył, ale to nie powstrzyma Cię przed działaniem, jeśli zaczniesz go poznawać, zaprzyjaźnisz się z nim.

Dobra wiadomość jest taka, że ty możesz wziąć ten stracha te wszystkie opinie, myśli „co ludzie powiedzą” i przejąć nad nimi kontrolę. Sprawić, że Twoje życie będzie celowe i często szczęśliwe. Jest sprawdzony na to sposób, trenując zaufanie do siebie, poznając swoje wartości i zadając sobie pytanie.

Oto kilka z nich:

  • Jak się dzisiaj miewam?
  • Co jest dla mnie w życiu ważne?
  • Co ważnego wydarzyło się w mim życiu w ostatnim miesiącu?
  • Co lubię robić, gdy nikt nie patrzy?
  • Co przeszkadza mi żeby to robić częściej?
  • Czy to, co teraz robię, jest dla mnie ważne?
  • Jak często robię coś tylko dla poklasku( ktoś mnie poklepie po ramieniu, dostanę kilka like na fb insta i na chwilę czuję się szczęśliwy)?
  • Gdyby w ciągu 30 dni można było z Ciebie zdjąć jeden ciężar, co by to było?
  • Czego się obawiasz, jaka najgorsza rzecz może się wydarzyć?
  • ……

 

Gdy dotrzesz do miejsca, w którym poznasz zwoje ograniczenia, to zaczniesz w końcu budować swoją Pewność Siebie.

Czasem potrzebne do tego jest zatopienie się w sobie (medytacja, cisza, ciemność), pobyć sam na sam z tym lękiem z tym krytyczny głosem wysłuchać czego on naprawdę się obawia, co on chce nam powiedzieć.Tu zaczyna się ciekawy proces budowania pewności siebie.

Pewność siebie nie jest stała i nie jest dana nam raz na zawsze. Pewnie widzisz, że w niektórych obszarach czy to zawodowych, czy prywatnych masz większą pewność siebie a w innych mniejszą, to naturalne.

Co przychodzi Ci do głowy, kiedy myślisz o “Pewny Siebie” ?

Pewność siebie nie ma źródła w tym, że zawsze ma się rację, ale w braku obawy przed pomyłką. [Peter T. Mcintyre]

To jest dokładnie to, co moim zdaniem służy jako przepis na pewność siebie. Jeśli zamierzasz żyć spełnionym życiem, to potrzebujesz być pewnym siebie, aby iść za rzeczami, które sprawiają, że jesteś szczęśliwy. Innymi słowy, wykaż się zaufaniem do samego siebie, swoich zdolności, osobowości i intelektu. Pozwól sobie na popełnianie błędów, to jest droga która pozwoli uwolnić Cię od wewnętrznych blokad.

“Szczęście jest wtedy, gdy to, co myślisz, to co mówisz i to, co robisz, jest w harmonii”. – Mahatma Gandhi

Czym więc jest pewność siebie? Pewności siebie to życie w zgodzie z samym sobą. Chodzi o przyjęcie swojego prawdziwego “ja”. Aby to zrobić, zacznij praktykować kontrolę nad swoim życiem i nie nie pozwalaj, aby okoliczności przeszkodziły Ci w osiągnięciu Twojego celu. Ty decydujesz, jakie są Twoje wartość, twoja prawdziwa jaźń i nie pozwalasz definiować siebie przez opinie innych. Im więcej osiągasz mikro sukcesów, tym stajesz się bardziej pewny siebie.

Kiedy opanujesz sztukę „Jestem odpowiedzialny za moje życie”, za to, co się w nim dzieje i jak na to reaguję. Będziesz miał dużo możliwości wyboru, co chcesz a czego nie. Kiedy nieograniczone możliwości pojawiają się na Twojej drodze, nie ma już miejsca na strach przed niedostatkiem. Wkrótce zdasz sobie sprawę, że możesz żyć życiem w obfitości. I to jest droga, do życia gdzie rozgościła się Pewność Siebie. Jednak zanim do tego miejsca dotrzesz, upłynie trochę czasu.

Trenuj każdego dnia.

 

Chcę przygotować kilka bezpłatnych artykułów o pewności siebie i potrzebuję Twojej pomocy? Wypełnij ankietę, do której link jest pod tym artykułem. To pomoże mi zebrać informacje i przedstawić koncepcje dotyczące tego, co chciałbyś się dowiedzieć na temat jak budować pewność siebie. Mam dla Ciebie niespodziankę po wypełnieniu ankiety otrzymasz dostęp do darmowego mini e-booka: 7 łatwych ćwiczeń do budowania pewności siebie.

Link do ankiety kliknij tutaj.

 

Pozdrawiam Jarek Brzozowski

 

Zostaw komentarz poniżej

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top