Spacery bieganie

Odzyskaj swojej mocy! 30 min dziennie wystarczy do redukcji stresu.

 

Współczesne życie dostarcza wiele czynników, które mogą powodować depresję i niepokój u normalnej osoby. Presje życiowe, praca, związki, wizerunek i ogólne samopoczucie — wszystko to ma kontekst. Dziś w mediach jesteśmy zasypywani artykułami i błyszczącymi, zmienionymi obrazami pięknych ludzi, których celem jest skłonienie nas do kupowania produktów lub wcielenie w pewien styl życia manipulowany przez korporacje marketingowe. Wszyscy w pewnym sensie są manipulowani reklamą w mediach, gdyby nie to, wszyscy kupowalibyśmy te same produkty i wyglądaliby tak samo.

Co może pomóc nam się zresetować i dać świeżość umysłu?
Jednym z takich ćwiczeń, które mogą obniżyć poziom stresu zmniejszyć niepokój oraz dać power do działania są spacery, marszobiegi, aż w końcu Bieganie.

Sam zacząłem biegać kilka lat temu, ponieważ korzyści obejmowały złagodzenie stresu i niepokoju, które w tamtym czasie stawały się problemem w moim życiu osobistym. Przetestowałem i wiem jak, bardzo może ono pomagać w trudnym czasie. Bieganie to powinno być zaplanowane i mieć określony cel. Początkowo warto zacząć od spacerów następnie marszobiegów, o których pisałem już wcześniej lin tutaj …..). Nie zrażaj się po jednym treningu. Bądź wytrwały w tym, co robisz, twórz nawyk zwyciężania. Każde wyjście na trening to krok do osiągnięcia większego celu. Zdecydowanie najlepszą drogą do sprawdzania progresu jest zapisanie odległości i czasu, w jakim pokonałeś swój trening.

Dzięki regularnym treningom i poczujesz się o wiele lepiej, Twój poziom stresu się obniży, a niepokój znacznie spadnie. Dobrą praktyką jest bieganie z samego rana, które sprawia, że czujesz się dobrze przez resztę dnia. Są badania, które pokazują, że poranne biegi to najlepszy czas na spalanie tłuszczu, gdy biegasz na pusty żołądek, a organizm zużywa tłuszcz jako paliwo (trening powinie trwać powyżej 50 min). Poranne bieganie „rozjaśnia głowę” na resztę dnia, wszelkie złe uczucia znikają pod koniec sesji, dając pozytywne nastawienie.

Najlepiej biegać w parku lub w lesie, w którym wczesnym rankiem znajduje się wiele pięknych miejsc i dzikie zwierzęta, ptaki. Poranki w lesie i parku są magiczne. Przebywanie w takich miejscach daje odprężenie, zmniejsza niepokój i daje kopa na cały dzień.

 

Pamiętaj o tym, żeby podczas biegania po jakiś 10 minutach, jak i po treningu wykonuj ćwiczenia rozciągające. Zwracaj szczególną uwagę na mięśnie nóg i ud, jeśli nie rozciągniesz, może to spowodować bolesność mięśni, jak i kontuzje (a tego przecież nie chcesz). Zalecam codzienne rozciąganie, nawet w dni, w których nie biegasz (dobra jest joga), ponieważ zapobiegnie to zmęczeniu i bólom.

Bardzo ważne jest również uzupełnienie organizmu dobrej jakości węglowodanami w ciągu godziny po wysiłku, ponieważ dostarczy to organizmowi wymaganych składników odżywczych i energii. Zdecydowanie polecam bieganie jako ćwiczenie, które przynosi korzyści zarówno ciału, jak i umysłowi.

JAREK BRZOZOWSKI

Jeśli chcesz zacząć przygodę z bieganiem lub wiesz, że sam nie zmotywujesz się do treningów. Kliknij Wesprę Cię w osiągnięciu dobrej formy i realizacji celu.

Pozdrawiam Jarek

 

 

#jarekbrzozowski #passionlifejoy #trenerbiegania #trenermentalny

Zostaw komentarz poniżej

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top