26.08.2022 Światowy dzień psa

Światowy Dzień Psa

 

Chciałbym się stać tak dobrym człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies.

 

Podsyłajcie foty ze swoim czworonożnym przyjacielem. Dziś Światowy Dzień Psa

Mój Snowy jest ze mną od 2015 roku, kawał wspólnej historii. O tym też napisałem w swojej książce, która powinna pojawić się pod koniec roku.

Nikt nie może zdobyć serc jak najlepszy przyjaciel człowieka, a na cześć tej więzi między człowiekiem a psem obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Psa.

Międzynarodowy Dzień Psa obchodzony jest co roku 26 sierpnia, aby uhonorować wszystkie psy – bez względu na ich kształt, rozmiar, wiek i rasy – oraz zachęcić do adopcji wszystkie te, które jeszcze nie znalazły domu i rodziny na zawsze.

To dobra i symboliczna okazja, aby uczcić najlepszego przyjaciela człowieka i pamiętać, że każdy pies na całym świecie powinien zasługiwać na lepsze życie: życie pełne radości, miłości, ochrony, opieki i szacunku. Specjalny dzień, aby zwiększyć świadomość na temat adopcji psów, ponieważ jeśli szukasz towarzysza życia, schroniska są pełne czworonożnych przyjaciół, którzy czekają na swoją szansę i przyniosą tylko szczęście do twoich dni.

Dziś chcemy też w szczególny sposób zastanowić się nad wszystkimi psami, które w wielu miejscach na świecie wciąż są pozostawione same sobie, bo ludzie, rząd czy władze lokalne nie dbają o nie. Pamiętajmy o wszystkich psach zabitych, maltretowanych, źle traktowanych, ale także o tych, które żyją bezdomnie, w cierpieniu bez opieki i potrzebują pomocy i ratunku.

Dzień ten został stworzony w 2004 roku przez Colleen Paige, eksperta ds. stylu życia zwierząt domowych i rodzinnych oraz zwolenniczkę zwierząt, która wybrała do świętowania dzień 26 sierpnia, ponieważ była to data, w której jej rodzina adoptowała swojego pierwszego psa “Sheltie” z domu w schronisku dla zwierząt.

Od czasu pierwszych obchodów w 2004 roku, Krajowy Dzień Psa zyskał na popularności i jest obecnie obchodzony na całym świecie jako Międzynarodowy Dzień Psa.

Dziś zdecyduj się świętować, dając swojemu psu dodatkowe przytulenie, ale nie zapominaj też o innych i pomóż im, podejmując wolontariat w schronisku, przekazując darowiznę lub świadomie adoptując swojego przyjaciela na zawsze.

 

Niesamowite fakty o psach

 

Saluki to najstarsza rasa psów. Ta rasa pochodzi z 329 pne. W tamtych czasach, w starożytnym Egipcie, psy te były trzymane jako Królewskie Zwierzęta. Krążą pogłoski, że tę rasę można prześledzić jeszcze dalej, ponieważ na południu Iraku znajdują się rzeźby psa, który bardzo przypomina tę rasę i można je datować na 7000 lat p.n.e. Całkiem niewiarygodne, prawda?

 

Czy wiesz, że psy mają trzy powieki? To jest coś, czego wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy ze swoich futrzanych przyjaciół. Trzecie wieczko to błona migocząca, znana jako hawa. Jest to ważne dla zapewnienia odpowiedniego nawilżenia i ochrony oka.

Istnieją również pewne wyraźne cechy, które są związane z określonymi rasami psów. Na przykład Shar-Peis i Chow Chows mają czarne języki. Ponadto 30 procent dalmatyńczyków jest głuchych na jedno ucho. Czy wiesz, że gdyby gepard i chart zmierzyli się łeb w łeb w wyścigu długodystansowym, wygrałby chart? Dzieje się tak, ponieważ charty mogą pochwalić się wyjątkowymi prędkościami na długich dystansach. Mogą utrzymać tempo 35 mil na godzinę nawet do siedmiu mil.

 

 

Przygotowałem też  dziś dla ciebie listę najlepszych cytatów o psach.

 

Jestem podejrzliwy wobec ludzi, którzy nie lubią psów, ale ufam psu, który nie lubi jakiegoś człowieka. – Bill Murray

Przez całe życie próbował być dobrym człowiekiem. Próbował wiele razy, ale nie wychodziło mu. W końcu był tylko człowiekiem. Nie był psem. – Charles M. Schulz

Pies jest jedyną istotą na ziemi, która kocha cię bardziej, niż siebie samego. – Josh Billings

“Gdyby szczeniaki mogły mówić, nigdy bym nawet nie próbował zaprzyjaźnić się z ludźmi”.

” Ktokolwiek powiedział, że diamenty są najlepszym przyjacielem dziewczyny, nigdy nie miał psa”.

“Zwierzęta są najlepszymi przyjaciółmi. Nie zadają pytań, nie krytykują. “- George Elliot

“Dla swego psa każdy jest Napoleonem. To powód nieustającej popularności psów. “- Aldous Huxley

“Nikt nie docenia wyjątkowego geniuszu twojej rozmowy, tak jak pies”. – Christopher Morley

“Pies jest jedyną istotą na ziemi, która kocha cię bardziej, niż siebie samego.” – Josh Billings

“Ktoś, kto nigdy nie miał psa, przeoczył cudowną część życia.” – Bob Barker

“Świat byłby lepszym miejscem, gdyby każdy miał możliwość kochania tak bezwarunkowo jak pies.” – MK Clinto

Ktoś, kto nigdy nie miał psa, przeoczył cudowną część życia. – Bob Barker

Psy nie są całym naszym życiem, ale sprawiają, że nasze życie jest całe. – Roger Caras

Życie jest takie krótkie, a nasze zwierzęta większość czasu spędzają czekając, aż wrócimy do domu. – John Grogan

Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem, którego można mieć na tym interesownym świecie, takim, który nigdy go nie opuści, nigdy nie okaże się niewdzięcznym lub zdradzieckim, jest pies… Pocałuje rękę, która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata… Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą, on pozostanie. – George G. Vest

Jeśli pies spojrzy na ciebie i nie chce podejść, powinieneś dokładnie przyjrzeć się swojemu sumieniu. – Woodrow Wilson

Prawdziwy przyjaciel pozostawi ślady łap na Twoim sercu”.

“Pies będzie twoim najlepszym przyjacielem bez względu na wszystko. Ludzie nie zawsze.”

“Możesz mieć wielu najlepszych przyjaciół, ale psa masz tylko jednego”.

“Najlepszym przyjacielem jest ktoś, kto cię kocha, gdy zapomnisz siebie kochać.”

“Gdyby szczeniaki mogły mówić, nigdy bym nawet nie próbował zaprzyjaźnić się z ludźmi”.

Zostaw komentarz poniżej

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top